Powoływała się na wpływy, próbowała oszukać przedsiębiorcę na 800 tysięcy złotych

Jak podała policja, 38-letnia prawniczka oraz jej wspólnik próbowali wyłudzić 800 tysięcy złotych od przedsiębiorcy posiadającego udziały w spółkach, dla których pracowała. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji przekazała, że funkcjonariusze z wydziału do walki z korupcją otrzymali informację, że 38-letnia prawniczka, świadcząca usługi w spółkach energetycznych, złożyła przedsiębiorcy posiadającemu w nich udziały propozycję zakończenia postępowań rzekomo prowadzonych przeciwko niemu przez służby CBA, CBŚP, a także MSWiA.

Według policji kobieta twierdziła, że przedsiębiorca zostanie zatrzymany i osadzony w areszcie. Składając propozycję powoływała się na wpływy u wysoko postawionego funkcjonariusza jednej z wymienionych służb.

Złapana na gorącym uczynku

– W trakcie dwóch spotkań z przedsiębiorcą poinformowała go, że w zamian za pozytywne załatwienie zakończenia rzekomych postępowań prowadzonych przeciwko niemu, będzie musiał wręczyć jej 800 tysięcy złotych w dwóch transzach, po 500 tysięcy i 300 tysięcy złotych – poinformowała Adamus. Dodała, że prawniczka miała przekonywać przedsiębiorcę, że musi zbyć udziały jednej ze spółek, gdyż one są przedmiotem zainteresowania służb. – W związku z tym, że przedsiębiorca był przekonany, że nie naruszył prawa, o propozycji poinformował prokuraturę i złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – przekazała Edyta Adamus. 

Może Cie zainteresować:

Dodała, że 38-latka została zatrzymana na gorącym uczynku, kiedy przyjmowała łapówkę w wysokości 500 tys. złotych. – W Prokuraturze Okręgowej Warszawa – Praga 38-usłyszała zarzut powoływania się na wpływy i usiłowania oszustwa w stosunku do mienia o znacznej wartości. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności – przekazała policjantka. 

Zobacz również;

CBA ostrzega, fałszywi agenci

Kobieta trafiła do aresztu. Jak się okazało w toku śledztwa, miała wspólnika, który również został zatrzymany. W prokuraturze usłyszał ten sam zarzut i też został tymczasowo aresztowany. 

źrółdo;policja

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

PKO BP ostrzega klientów przed oszustami

Bank PKO BP wydał ostatnio komunikat dotyczący kolejnej kampanii oszustw, która tym razem rozgrywana jest …

Brawurowa akcja zatrzymania złodziei samochodów.

Policjanci odzyskali dwa jeepy i jednego hyundaia, które w kwietniu zniknęły z warszawskich parkingów. Jak …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram