POLICJANCI ZATRZYMALI 22 I 52-LATKA.

Policjanci zatrzymali na terenie Warszawy dwóch mężczyzn, którzy podając się za policjantów telefonowali do pokrzywdzonych i prosili o przekazanie im swoich oszczędności. Na razie wiadomo o kilkunastu osobach, które straciły łącznie 64 400 złotych, ale funkcjonariusze nie wykluczają, że pokrzywdzonych może być więcej. Ponadto w ich miejscach zamieszkania zabezpieczono narkotyki oraz telefony, karty płatnicze i dokumentację bankową. Wobec obydwóch zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją na terenie Warszawy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa.

Jak ustalili, mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu, telefonowali do osób i podawali się za policjanta. Dla uwiarygodnienia tej informacji polecali telefonować na nr „112” lub sprawdzić na stronie internetowej policji, że istnieje funkcjonariusz o takich danych. W trakcie rozmów informowali pokrzywdzonych o prowadzonej akcji przeciwko grupie przestępczej dokonującej oszustw w bankach, wypytywali o ich oszczędności i w jakim banku posiadają konto oraz brali ich numery kontaktowe. Następnie kazali osobom jechać do banku wypłacić pieniądze, cały czas pozostając na linii i wpłacić je na wskazany przez nich rachunek bankowy. W ten sposób przejmowali zgromadzone na koncie środki pieniężne pokrzywdzonych. Na razie wiadomo o kilkunastu osobach, które straciły łącznie 64 400 złotych, ale funkcjonariusze nie wykluczają, że pokrzywdzonych może być więcej.

Policjanci powołani do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją w chwili uzyskania informacji o możliwych oszustwach niezwłocznie podjęli czynności mające na celu wyjaśnienie sprawy oraz ustalenie i zatrzymanie sprawców. W wyniku szeroko zakrojonej pracy operacyjnej oraz prowadzonych czynności procesowych zostały ustalone osoby mogące mieć związek z tymi zdarzeniami.

W zeszły wtorek na terenie Warszawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 22 i 52 lat. Podczas przeszukania zajmowanych przez nich pomieszczeń mieszkalnych, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków oraz telefony, karty płatnicze i dokumentację bankową służącą do popełniania przestępstw.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie obydwaj zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące oszustwa oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Otwocku na wniosek prokuratora aresztował 22 i 52-latka na okres trzech miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Znany prawnik zatrzymany. Miał brać pieniądze i nie wykonywać działań

Mecenas poznań

Policjant postrzelił się w głowę na komisariacie. Walka o życie w szpitalu

Komenda Policji Gorzów

„Klawisz” zabrał głos. Mówi, do jakiej celi może trafić oprawca Kamilka

"będzie chroniony" w więzieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *