Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Policja ostrzega przed oszustami. Przejmują konta społecznościowe i okradają rodaków

Policja udostępniła komunikat z ostrzeżeniem przed oszustami, którzy przejmują konta społecznościowe rodaków. Następnie podszywając się pod nich wyłudzają od bliskich pieniądze. Dobrym przykładem jest tut portale aj 18-latek, który stracił w ten sposób blisko tysiąc złotych..

Oszuści nie próżnują i cały czas szukają sposobów na okradanie internautów. Policja ostrzega, że często odbywa się to poprzez kradzież tożsamości. Na przykład przejęcie kont społecznościowych, które następnie wykorzystywane są do wyłudzania pieniędzy.

Jako przykład policja podała 18-latka, który stracił blisko tysiąc złotych. Został okradziony metodą na BLIK-a. Oszuści przejęli konto społecznościowe jego matki i następnie poprosili o wykonanie transakcji na 500 złotych, co ofiara zrobiła. Potem chcieli jeszcze dodatkowe 459 złotych. Sprawa skończyłaby się pewnie większą kradzieżą, ale 18-latek w końcu postanowił zapytać mamę, po co jej tyle pieniędzy.

 Foto: Shutterstock/RawPixel.com

Policja apeluje o zdrowy rozsądek w trakcie wykonywania płatności online. Prośby o pożyczki od znajomych lub rodziny należy weryfikować. Właśnie po to, aby nie stać się ofiarą cyberprzestępców. Tak utracone pieniądze będzie ciężko odzyskać. Jeśli zastanawiacie się nad tym, jak sprawdzić ewentualne włamanie na własne konto na Facebooku i co z tym dalej zrobić, to odpowiedzi znajdziecie w naszym poradniku.

źródło;policja

 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Czy jesteś podsłuchiwany przez system Pegasus? Oto narzędzie, które pozwala to sprawdzić

Nasze smartfony i znajdujące się na nich dane nie są tak bezpieczne, jak często myślimy. …

CBŚP i BSWP zatrzymały podejrzanych o przemyt i handel narkotykami. Wśród nich jest 3 policjantów

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i z Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali łącznie 16 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *