Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Pijana matka na placu zabaw ze swoim 2-letnim synem

Funkcjonariusze z Polkowic ostatecznie zatrzymali pijaną 38-latkę, która usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Matka miała 2,3 promila alkoholu w organizmie. Za taki czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Telefoniczne wezwania zaniepokojonych mieszkańców Polkowic najprawdopodobniej zapobiegły tragedii jaka mogła się rozegrać na jednym z osiedli. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast po przekazaniu informacji o nietrzeźwej kobiecie, która na placu zabaw nieopodal ulicy Ratowników w Polkowicach zajmuje się małym dzieckiem.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Polkowicach oraz policjanci Ogniwa-Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zastali wskazaną w zgłoszeniu kobietę z dzieckiem w wózku w drodze do domu. 38-latka była jednak tak pijana, że potrzebowała odpoczynku i postanowiła usiąść na ławce.

Chwiejny krok, agresywne zachowanie jak i wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie nie pozostawił wątpliwości, co do tego, że kobieta nie jest wstanie zadbać nawet o własne bezpieczeństwo, a co dopiero o swojego syna. Alkomat wykazał u 38-latki 2,3 promila alkoholu.

 

Dziecko przekazane babci

Maluch został przekazany swojej babci, natomiast zatrzymana polkowiczanka spędziła noc w policyjnej celi, by po wytrzeźwieniu usłyszeć zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia.

Kobiecie grozi kara nawet 5-lat pozbawienia wolności, natomiast sprawą jej dalszego sprawowania opieki nad dzieckiem, zajmie się teraz Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Lubinie.

 

Julia Nikiel

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

O Julia Nikiel

Zobacz także!

Czy jesteś podsłuchiwany przez system Pegasus? Oto narzędzie, które pozwala to sprawdzić

Nasze smartfony i znajdujące się na nich dane nie są tak bezpieczne, jak często myślimy. …

CBŚP i BSWP zatrzymały podejrzanych o przemyt i handel narkotykami. Wśród nich jest 3 policjantów

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i z Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali łącznie 16 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *