Pijana lekarka na dyżurze w szpitalu. Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu.

Policja jest w trakcie ustalania, czy pijana lekarka miała kontakt z pacjentami. To nie pierwszy taki przypadek w Radomiu, gdzie mundurowi są wzywani do nietrzeźwego medyka przebywającego w pracy.

W środę radomscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanej lekarce przebywającej w Szpitalnym oddziale Ratunkowym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

-Policjanci, którzy przybyli na miejsce potwierdzili, że 30letnia kobieta jest pod wpływem alkoholu. Po badaniu okazało się, że miała w organizmie 2,3 promila- przekazał rzecznik radomskiej policji sierż. szt. Kamil Warda.

To nie pierwszy taki przypadek w Radomiu

Okazuje się, że na przełomie 2020 i 2021r. do podobnych sytuacji dochodziło w drugim Radomskim szpitalu. Wtedy również radomscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że w szpitalu znajduję się nietrzeźwy lekarz. Policja zastała na miejscu 61letniego medyka, który miał w organizmie ponad 2,5 promila.

Pierwszy raz jednak policja interweniowała w 2018r. lekarz pełnił wtedy dyżur i podobnie jak ostatnio miał ponad 2,5 promila. Wówczas szpital zerwał z nim kontrakt jednak po jakimś czasie medyk znów wrócił do pełnienia dyżurów.

Zgodnie z kodeksem karnym za narażenia pacjentów przez lekarza na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi 5 lat więzienia.

Źródło: PAP.pl

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

CBŚP PRZEJĘŁO 163 KG AMFETAMINY

Efekt działań policjantów CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Były partner ofiary oskarżony o podłożenie paczki z bombą.

Podejrzany nie przebywał na terenie Polski, więc konieczne było przeprowadzenie czynności zmierzających do jego zatrzymania. W tym celu podjęto współpracę z policją w Niemczech. Mężczyznę zatrzymano 16 stycznia w okolicach Zgorzelca.

Organizowali nielegalne przekraczanie granicy. Zatrzymana para z Ustki.

Śledztwo prowadzone przez policjantów kryminalnych doprowadziło do zatrzymania 24-letniego mężczyzny i jego o rok młodszej partnerki z Ustki. To oni zamieszczali informację o pracy dla kierowców, między innymi w darknecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *