Oszustwa podatkowe na 30 milionów złotych

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi wykryli proceder wystawiania nieprawdziwych faktur VAT, dokumentujących usługi, które nigdy nie miały miejsca.

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi wykryli proceder wystawiania nieprawdziwych faktur VAT, dokumentujących usługi, które nigdy nie miały miejsca.

Firma działająca w rejonie łódzkim, z udziałem kapitału zagranicznego, w branży mięsnej, pozornie, tylko na papierze, wynajmowała pracowników od innej, zewnętrznej firmy, która wystawiała jej za to faktury VAT. W rzeczywistości prace te wykonywali albo pracownicy legalnie zatrudnieni w firmie, albo  osoby pracujące bez jakiejkolwiek umowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KAS CBŚP KGP Straż Graniczna

Faktury VAT, wystawiane przez nieformalnie powiązane firmy z tytułu wynajmu pracowników dokumentowały zatem usługi, które nigdy nie miały miejsca, Kontrolerzy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi udowodnili, że firma stworzyła zorganizowaną siatkę przedsiębiorstw, dzięki którym mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów fikcyjne wydatki, które spowodowały że podatek dochodowy zaniżony przez kontrolowaną firmę wyniósł ponad 11 mln zł. Tyle musi zapłacić do budżetu państwa nierzetelny podatnik.

POSŁUCHAJ:

Wcześniej wobec tej samej firmy zakończyły się już dwie kontrole skarbowe. Łączne ustalenia z tych kontroli wyliczono na kwotę ponad 30 mln zł, które firma powinna fiskusowi zapłacić. Ale nie jest to koniec postępowania wobec firmy. Prowadzonych jest wobec niej jeszcze 8 innych kontroli zarówno w zakresie uszczupleń w podatku dochodowym jak i podatku VAT. Całość już ustalonych uszczupleń podatkowych, łącznie z odsetkami za zwłokę została zabezpieczona na majątku podatnika.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

źródło;KAS

 

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

POTĘŻNE UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ AKCYZOWĄ

9 osób zatrzymanych,

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

Sprzedawała narkotyki w pudełkach po zapałkach. „Babcia Basia” w rękach policji

Policjanci koło południa zjawili się w okolicach posesji. To co zobaczyli, potwierdziło ich przypuszczenia. Stali się świadkami transakcji, której dokonywała seniorka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *