Oszustka w rękach policji

Oszustkę podającą się za policjantkę z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali funkcjonariusze w Gdańsku. 22-latka kilka miesięcy temu oszukała 69-letniego mieszkańca Lublina. Policjanci zatrzymali ją podczas dokonywania kolejnego oszustwa, tym razem na Wybrzeżu.

Wspomniany mieszkaniec Lublina, który padł ofiarą oszustwa, stracił wszystkie oszczędności. Zadzwonił do niego mężczyzna podający się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz oświadczył, że może dojść do włamania na konto bankowe emeryta, bo ktoś miał podrobić dowód osobisty seniora i przy jego pomocy próbować wypłacić oszczędności. By uchronić pieniądze, mieszkaniec Lublina miał wypłacić wszystkie oszczędności i przekazać je kobiecie podającej się za funkcjonariuszkę CBŚP.

Zebrane w sprawie dowody doprowadziły policjantów do Gdańska. Tam funkcjonariusze zatrzymali 22-latkę zaraz po dokonaniu kolejnego oszustwa. Miała przy sobie 10 tys. zł. Kobieta – mieszkanka województwa małopolskiego – została przewieziona do Lublina, gdzie usłyszała zarzuty udziału w oszustwie. Została tymczasowo aresztowana na dwa miesiące.

Grozi jej do 8 lat więzienia

RyK / opr. WM

Fot. KWP Lublin

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

Zobacz także!

Zwłoki księdza obok kotłowni. „Policja nie wyklucza morderstwa”

Zwłoki proboszcza znaleziono nad ranem w miejscowości Pomocne na Dolnym Śląsku. Ciało 54-letniego ks. Marka …

„Na asfalt” to nowy typ oszustwa, który ostatnio staje się popularny w całej Polsce.

Było już oszustwo „na policjanta”, na „amerykańskiego żołnierza”, na „pracownika banku”. Ale na „asfalt”? Policja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *