Niespodziewana wizyta rolników na hucpie PiS. Morawieckiego uratowały policja i SOP

Premier przemawia, a w tle przez pole z ciągników biegną z transparentami rolnicy. A rolników gonią policjanci. Protest AgroUnii skrócił wizytę premiera Mateusza Morawieckiego we Wrześni, gdzie otwierał ostatni odcinek obwodnicy.

– Chcieliśmy tylko zadać jedno pytanie: Panie premierze, co z rolnictwem – mówił po akcji Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.- Niestety premier nie chciał z nami rozmawiać. Ale my będziemy za nim jeździć, będziemy go nękać – zapowiadał.

 

 

Dziewięcioma ciągnikami do premiera

Premier Mateusz Morawiecki po wizycie w Świnoujściu, gdzie uczestniczył w uroczystości rozpoczęcia wiercenia tunelu pod przeprawę drogową, odwiedził w piątek wielkopolską Wrześnię. Tu z kolei otwierał ostatni odcinek obwodnicy miasta. Nieoczekiwanie jego przemówienie zakłóciło trąbienie.

Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii podjechali w pobliże uroczystości sąsiednią drogą dziewięcioma ciągnikami i zagłuszali uroczystość. A potem przez pole przeprawiali się do premiera. Wtedy zauważyła ich już ochrona i zaczęła gonić. Uczestnikom protestu udało się podbiec pod samą drogę, gdzie stali oficjele. Policji

– Nie ma ujętego rolnictwa w żadnej tarczy. Nie ma produkcji żywności ujętej w planie odbudowy. Rolnik według obecnej władzy ma zostać zamknięty na polu, ma z niego nie wytykać nosa. Polityka, działania społeczne mają być zarezerwowane tylko dla pseudoelit, które dorwały się do władzy  – mówił Kołodziejczak i tłumaczył: – Mamy z ojcem 15-hektarowe gospodarstwo, zadłużyliśmy się na miliony, a z żadnej tarczy nie dostaliśmy ani złotówki. Dofinansowanie dostali ci, co na nas zarabiają: hotelarze, restauratorzy. udało się ich zatrzymywać w ostatniej chwili. Tymczasem premier skończył mowę i odjechał. Uczestników protestu spisali policjanci.

– Tak się zachowuje rząd PiS-u, że jak widzi rolników, to ucieka – komentował jeden z uczestników protestu.

Kołodziejczak poinformował też, że AgroUnia zarejestrowała ogólnopolski związek rolników indywidualnych. – To narzędzie silniejsze niż wszystkie partie polityczne – zapewniał.

Tranzyt nie przez Wrześnię

Otwarta w piątek obwodnica Wrześni łączy drogę krajową nr 15 z z drogą krajową nr 92.

Część drogi była otwarta wcześniej, w piątek uruchomiono jej ostatni, trzeci odcinek. To ogromnie ważna droga dla mieszkańców Wrześni, obwodnicą będzie zarządzać Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a dotychczasowy odcinek drogi krajowej nr 15 biegnący przez centrum Wrześni stanie się drogą gminną. Tym samym ruch tranzytowy ominie miasto.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Znany prawnik zatrzymany. Miał brać pieniądze i nie wykonywać działań

Mecenas poznań

Policjant postrzelił się w głowę na komisariacie. Walka o życie w szpitalu

Komenda Policji Gorzów

„Klawisz” zabrał głos. Mówi, do jakiej celi może trafić oprawca Kamilka

"będzie chroniony" w więzieniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *