Źródło: policja.pl

Organizowali nielegalne przekraczanie granicy. Zatrzymana para z Ustki.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku zatrzymali parę w Ustce, która organizowała nielegalne przekraczanie granicy z Białorusią. W grę wchodził również transport pod zachodnią granicę. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Podlascy policjanci wpadli na ten nielegalny proceder na początku ubiegłego roku. Wtedy też zostali zatrzymani dwaj kurierzy, którzy mieli przetransportować nielegalnych migrantów. Po ich zatrzymaniu, policja krok po kroku zaczęła rozszyfrowywać, w jaki sposób działa ta grupa przestępcza.

Zamieszana para z Ustki

Śledztwo prowadzone przez policjantów kryminalnych wraz ze śledczymi doprowadziło do 24-letniego mężczyzny i jego o rok młodszej partnerki z Ustki. To oni zamieszczali informację o pracy dla kierowców, między innymi w darknecie.

Nielegalne przekraczanie granicy

Organizujący cały proceder otrzymywał minimum 500 euro od głównego zleceniodawcy. Kierowca otrzymywał na telefon lokalizację, aby odebrać oczekujące na niego osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę. Następnie Transportował je do zachodniej granicy. Zadaniem kierowcy wykonywającego taki kurs było wykonanie fotografii dokumentującej dowiezienie migrantów do celu i wysłanie zleceniodawcy.

25-latek został aresztowany a jego o rok młodsza partnerka po wpłaceniu kaucji została zwolniona i objęta dozorem policji. Parze grozi do 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.Źródło: policja.pl

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

Zaginął 63-letni Wiesław Paszkot z Krakowa

Kraków

Wziął narkotyki, miał wizję, zabił swoich znajomych. Początek procesu po zbrodni w Łodzi

Łódź

Zaginęła 19-latka z Lublińca. Osoby mogące pomóc proszone są o kontakt z policją

Lubliniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *