Źródło: policja.pl

Organizowali nielegalne przekraczanie granicy. Zatrzymana para z Ustki.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku zatrzymali parę w Ustce, która organizowała nielegalne przekraczanie granicy z Białorusią. W grę wchodził również transport pod zachodnią granicę. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Podlascy policjanci wpadli na ten nielegalny proceder na początku ubiegłego roku. Wtedy też zostali zatrzymani dwaj kurierzy, którzy mieli przetransportować nielegalnych migrantów. Po ich zatrzymaniu, policja krok po kroku zaczęła rozszyfrowywać, w jaki sposób działa ta grupa przestępcza.

Zamieszana para z Ustki

Śledztwo prowadzone przez policjantów kryminalnych wraz ze śledczymi doprowadziło do 24-letniego mężczyzny i jego o rok młodszej partnerki z Ustki. To oni zamieszczali informację o pracy dla kierowców, między innymi w darknecie.

Nielegalne przekraczanie granicy

Organizujący cały proceder otrzymywał minimum 500 euro od głównego zleceniodawcy. Kierowca otrzymywał na telefon lokalizację, aby odebrać oczekujące na niego osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę. Następnie Transportował je do zachodniej granicy. Zadaniem kierowcy wykonywającego taki kurs było wykonanie fotografii dokumentującej dowiezienie migrantów do celu i wysłanie zleceniodawcy.

25-latek został aresztowany a jego o rok młodsza partnerka po wpłaceniu kaucji została zwolniona i objęta dozorem policji. Parze grozi do 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.Źródło: policja.pl

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

CBŚP PRZEJĘŁO 163 KG AMFETAMINY

Efekt działań policjantów CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Zaginęła Jolanta Jachimowska z Sanoka!

Pani Jolanta ostatni raz widziana była 6 stycznia 2023r. o godzinie ok. 13.00 w Dąbrówce. Do dnia dzisiejszego nie wróciła i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Kobieta powinna przyjmować leki, których przy sobie nie posiada.

Były partner ofiary oskarżony o podłożenie paczki z bombą.

Podejrzany nie przebywał na terenie Polski, więc konieczne było przeprowadzenie czynności zmierzających do jego zatrzymania. W tym celu podjęto współpracę z policją w Niemczech. Mężczyznę zatrzymano 16 stycznia w okolicach Zgorzelca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *