Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 303

Nie klikaj na link z SMS-a. Policja i KNF ostrzegają przed oszustwem

Próby wyciągnięcia naszych haseł i do kont bankowych nie są rzadkością. Teraz oszuści uderzyli w kierowców, którzy dostali nieprawdziwe SMS-y o wezwaniu do zapłacenia mandatu. Policja i Komisja Nadzoru Finansowego ostrzegają, żeby nie wchodzić na podaną w wiadomości stronę.

Oszustwo polega na wysłaniu wiadomości SMS, w której znajduje się informacja o nieopłaconym mandacie i sposobie uregulowania należności. Odbiorca jest też straszony komornikiem, co ma przyspieszyć jego działania. Czerwoną lampkę powinien włączyć choćby fakt, że oszuści nie umieją nawet poprawnie pisać po polsku.

„Masz nie oplacony mandat karny. W dniu 31.03.2021 twoj mandat zostanie przekazany do komornika z tytułu zaleglosci 10.00 PLN Oplac teraz” – tak dokładnie brzmi wiadomość wysyłana przez oszustów.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Po wejściu na podaną w SMS-ie stronę internetową można zobaczyć listę banków i podrobione strony logowania do nich. Po wpisaniu loginu i hasła jednak nie zostaniemy przeniesieni do swojego konta, a podane informacje trafią do oszustów. Jeśli zostało się w ten sposób oszukanym, należy natychmiast zgłosić to do banku i zablokować dostęp do konta (oraz zmienić hasło tak szybko, jak to możliwe).

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

uwaga:sms fałszywy

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że służby nie upominają się w taki sposób o należność za mandat. Oczywiście „kiepska jakość” wiadomości też od razu powinna dać do myślenia. Przy oszustwach tego typu trzeba zwracać uwagę na adres, jaki widnieje w przeglądarce internetowej na stronie logowania do banku. Jeśli nie jest to adres strony naszego banku, to znaczy, że jest to oszustwo.

źródło;policja

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Koniec kariery niezaszczepionych w CBA ?

Szef Biura ostrzegł funkcjonariuszy

W apartamencie w Sopocie porcjowali narkotyki

warte 2 mln zł

Wyłudzali mieszkania w Warszawie i truli właścicieli.

Sześć osób nie żyje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *