Menedżer klubu Zatoka Sztuki Łukasz M. zatrzymany

Na polecenie lubelskiej prokuratury regionalnej funkcjonariusze ABW, CBŚP i KAS zatrzymali dziewięć osób w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy. Wśród zatrzymanych jest Łukasz M., menedżer klubu Zatoka Sztuki (Nowa Zatoka) w Sopocie 

Do zatrzymania dziewięciu osób doszło nad ranem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie. Dotyczy fikcyjnego obrotu panelami fotowoltaicznymi i prania brudnych pieniędzy.

„Wśród zatrzymanych są osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, biorące udział w przestępczym procederze opartym na fikcyjnym obrocie panelami fotowoltaicznymi. Część osób zatrzymano w związku z praniem brudnych pieniędzy uzyskanych w wyniku popełniania przestępstw tzw. karuzelowych – potwierdzają nam śledczy.

POSŁUCHAJ:

35 mln zł straty

Z ustaleń prokuratury wynika, że straty Skarbu Państwa przez działanie grupy wyniosły około 35 mln zł.

Według informacji portalu tvp.info jednym z zatrzymanych jest menedżer klubu Zatoka Sztuki Łukasz M. Śledczy chcą mu zarzucić pranie brudnych pieniędzy. Przypomnijmy, nazwa klubu Zatoka Sztuki została zmieniona kilka miesięcy temu na nazwę Nowa Zatoka.

Po postawieniu zarzutów prokurator zdecyduje o wystąpieniu do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Rodzice alkoholicy zgotowali jej w domu piekło. Teraz ma spłacić ich długi

– Potwornie się bili, lała się krew....

Ile komornik może zabrać z pensji? Egzekucja komornicza – jak wygląda?

W rzeczywistości, każde podjęte przez komornika działanie jest ściśle regulowane przez prawo, w tym to, z jakich składników majątku może „ściągnąć” dług i jaką część środków pieniężnych czy mienia może zająć

5 MLN PAPIEROSÓW NA DOBĘ

TYLE BYŁA W STANIE WYPRODUKOWAĆ PRZEJĘTA MASZYNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *