Koniec kariery niezaszczepionych w CBA ?

Szef CBA Andrzej Stróżny rozesłał do wszystkich delegatur biura pismo, wzywające funkcjonariuszy do postawy proszczepiennej. Informuje w nim, że brak zaświadczeń o szczepieniach może być podstawą do obniżenia oceny okresowej agentów – dowiedział się dziennikarz śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski.

Od oceny okresowej zależą premie i dalsze awanse w służbie. Oceniana jest między innymi postawa obywatelska funkcjonariusza. I to właśnie ta ocena ma być obniżona, jeżeli funkcjonariusz nie przyjął do tej pory szczepionki przeciw COVID-19. W swoim piśmie szef CBA podkreśla, że funkcjonariusze powinni dawać przykład innym obywatelom. Brak szczepień przeciw COVID-19 zaważy o karierze w CBA

Szczepienia przeciw COVID-19 funkcjonariuszy CBA ruszyły na wiosnę 2021 roku. Nie wiadomo jednak z jakim efektem. W sierpniu dziennik „Rzeczpospolita” donosił, że ze szczepienia skorzystał niespełna co drugi mundurowy. 

Na początku grudnia rząd zapowiadał wprowadzenie od 1 marca obowiązkowych szczepień m.in. dla służb mundurowych. Na przełomie roku przedstawiciele resortu zdrowia mówili już, że obowiązek szczepień obejmie „mundurówkę” w drugiej kolejności, po pracownikach ochrony zdrowia.

CBA nie odpowiedziało na pytania Radia ZET, dotyczące pisma szefa CBA.

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

POTĘŻNE UDERZENIE W PRZESTĘPCZOŚĆ AKCYZOWĄ

9 osób zatrzymanych,

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

Sprzedawała narkotyki w pudełkach po zapałkach. „Babcia Basia” w rękach policji

Policjanci koło południa zjawili się w okolicach posesji. To co zobaczyli, potwierdziło ich przypuszczenia. Stali się świadkami transakcji, której dokonywała seniorka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *