Kieszonkowcy. Skardziono 28 tysięcy euro

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kieszonkową jak również posiadanie narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono wagę służącą do porcjowania środków uzależniających oraz kilkanaście tysięcy złotych jak i euro. Pieniądze te najprawdopodobniej pochodzą z przestępstwa.

 

W ubiegłym roku w jednej z warszawskich restauracji  z kieszeni marynarki pokrzywdzonego zniknęło 28 tysięcy euro. Dzięki pracy policjantów kryminalnych, jak również policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego udało się wytypować jedną z osób mogącą mieć związek z przestępstwem.

Kluczowym dowodem okazały się nagrania z kamer restauracji, na których widać jak dwóch mężczyzn współpracuje ze sobą podczas kradzieży. Jeden obserwował pokrzywdzonego a w tym czasie drugi z mężczyzn przeszukuje kieszenie marynarki, która powieszona była na oparciu krzesła. Po chwili obaj wychodzą z restauracji.

 

Zgłoszenie kradzieży na policję 

 

Pokrzywdzony mężczyzna od razu po zorientowaniu się, że został skradziony zgłosił sprawę na policję. Wyjaśnieniem tego przestępstwa zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego oraz dochodzeniowo-śledczego. 

Podczas przeszukania mieszkania 26-latka, policjanci znaleźli foliowe woreczki z zapięciem strunowym, a w nich kokainę. Zabezpieczono wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków oraz ponad 12 tys. złotych i euro.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Trwają ustalenia i zatrzymanie drugiego z podejrzanych mężczyzn.

 

Julia Nowak

źródło: policja/pl

 

 

O Julia Nikiel

Zobacz także!

Zwłoki Joanny znaleźli w walizce. Policja ma trop, ruszyła ogólnoeuropejska obława

Przed Wigilią Bożego Narodzenia w jednym z hosteli zachodniego Londynu dokonano makabrycznego odkrycia. W walizce …

Po filmie nt. Amber Gold: Trójmiasto to pucha Pandory

Po zaprezentowanym przez TVP filmie „Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy” nie ma …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *