Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 303

CBA: przeszukania w siedzibie PZPN w związku z aferą melioracyjną

Funkcjonariusze CBA przeszukali 9 lokalizacji, w tym siedzibę Polskiego Związku Piłki Nożnej w związku z tzw. aferą melioracyjną. 

 

Jak poinformowało CBA przeszukań dokonano w czterech województwach, w miejscach zamieszkania osób fizycznych i podmiotach gospodarczych. W wyniku przeszukań zabezpieczono dokumentację , która zostanie poddana szczegółowej analizie. Przeszukania dokonano w wyniku wcześniejszej analizie dokumentów, gdzie wynikły nowe wątki w śledztwie związanym z potencjalnym przywłaszczaniem części środków z umów sponsorskich.

 

Kolejne przeszukania

 

CBA już we wrześniu przeszukała m.in. siedzibę PZPN. Na polecenie Prokuratury Krajowej dokonano kilkunastu przeszukań w tym Urząd Miejski w Koszalinie. Jak podawała prokuratura, w latach 2011-2013 Fundacja działająca w imieniu AZS Koszalin SA miała podpisywać umowy na usługi reklamowe z zakładami chemicznymi. Po przeanalizowaniu dokumentacji ujawniono, że część środków trafiało na konto innej fundacji. Następnie pieniądze były przekazane na rzecz spółki i wypłacone przez jej wspólników.

’W konsekwencji doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zakłady Chemiczne w kwocie ok. 2 milionów złotych – podała PK.

 

Łącznie w tym śledztwie oskarżono 32 osoby za popełnienie 94 przestępstw

 

Julia Nikiel
źródło: pap.pl

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

Koniec kariery niezaszczepionych w CBA ?

Szef Biura ostrzegł funkcjonariuszy

W apartamencie w Sopocie porcjowali narkotyki

warte 2 mln zł

Wyłudzali mieszkania w Warszawie i truli właścicieli.

Sześć osób nie żyje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *