CBA ostrzega. Uwaga na fałszywych agentów

Oszuści posługują się różnymi metodami. W ostatnim czasie chętnie podszywają się pod agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego. 

Centralne Biuro Antykorupcyjne ostrzega przed przypadkami oszustw na funkcjonariusza CBA.

Agenci podkreślają, że nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwonią z takim żądaniem. Poza tym CBA nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach.

Jednocześnie CBA apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi. Najlepiej nie informować, w jakiej wysokości i w jakich bankach, gromadzimy oszczędności. Nie powinno się też na czyjeś zlecenie pobierać gotówki i nie przekazywać jej nieznajomym. Warto być ostrożnym w takich kwestiach jak podpisywanie dokumentów, zakładanie kont w banku, zaciąganie kredytów. Nie wolno także ujawniać swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł.

A jeżeli oszust kontaktuje się telefonicznie, to po rozmowie z nim dobrze jest zadzwonić do kogoś bliskiego i opowiedzieć o zdarzeniu. W razie wątpliwości można też wykręcić numer 112.

źródło;CBA

O Ryszard Zieliński

E-mail: ryszard.zielinski@sledcza24.tv Telefon: +48 534 890 426

nic nie znaleziono

Oszustwo „na spadek”Polacy wpłacają gigantyczne pieniądze.

Aby uzyskać tylko w teorii istniejący spadek po krewnym w USA, Polacy wpłacają kwoty od 40 tys. do 100 tys. dolarów.

Sprzedawała narkotyki w pudełkach po zapałkach. „Babcia Basia” w rękach policji

Policjanci koło południa zjawili się w okolicach posesji. To co zobaczyli, potwierdziło ich przypuszczenia. Stali się świadkami transakcji, której dokonywała seniorka.

Wstrząsające wyniki sekcji zwłok. Podano szczegóły zabójstwa 66-latka z Malborka

Łącznie 22 rany kłute od noża. Szesnaście zlokalizowanych w okolicy tułowia i brzucha. Cztery rany szyi, dwie rany - jedna przedramię lewe i cięta rana lewej ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *