Źródło:lubuska.policja.gov.pl

Były partner ofiary oskarżony o podłożenie paczki z bombą.

Policja zatrzymała sprawcę odpowiadającego za podłożenie paczki z materiałem wybuchowym. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób oraz spowodowania obrażeń kobiety. To były partner ofiary.

28 grudnia prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów 34-latkowi, a następnie skierowała do sądu w Zielonej Górze wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec mężczyzny. Wniosek został przez sąd uwzględniony i dzięki temu prokuratura z policją mogła zatrzymać podejrzanego – przekazała prokurator Ewa Antonowicz.

Podejrzany nie przebywał na terenie Polski, więc konieczne było przeprowadzenie czynności zmierzających do jego zatrzymania. W tym celu podjęto współpracę z policją w Niemczech. Mężczyznę zatrzymano 16 stycznia w okolicach Zgorzelca.

Prokurator Ewa Antonowicz dodała, że mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Pozostaje w areszcie tymczasowym.

Mężczyzna znęcał się wcześniej nad rodziną

Rok temu Prokuratura Rejonowa w Żaganiu oskarżyła 34-latka o to, że w okresie od grudnia 2020r. do sierpnia 2022r. znęcał się psychicznie nad 31-letnią pokrzywdzoną poprzez wszczynanie awantur domowych, poniżanie, wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, ograniczanie kontaktów z rodziną i znajomymi oraz uzależnienie finansowe.

Podejrzany był silnie skonfliktowany z pokrzywdzoną na tle opieki nad wspólnym dzieckiem, 3 letnim synkiem, który również doznał obrażeń w wyniku eksplozji

– podała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

Źródło: lubuska.policja.gov.pl

Tragedia we wsi Siecieborzyce

Przed domem, w którym 31-latka mieszka z dwójką dzieci i swoimi rodzicami, ktoś zostawił pakunek. Prawdopodobnie ktoś z domowników zabrał paczkę do środka.

Do silnej eksplozji doszło najprawdopodobniej w momencie, kiedy kobieta otwierała paczkę. W pomieszczeniu były także jej dzieci, najbliżej córka. W domu w tym czasie przebywali rodzice kobiety, którzy nie zostali pokrzywdzeni na skutek wybuchu.
Pokrzywdzona kobieta od razu trafiła na stół operacyjny w szpitalu w Zielonej Górze.Źródło: pap.pl

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

Zembaczyński zaatakowany w Opolu „przez sympatyka PiS i Kukiza”. Policja szuka tego mężczyzny

Do ataku na posła KO doszło 3 września na targowisku w Opolu.

Dwie dziewczynki pogryzione przez psa. „Wydostał się z posesji”

Jak przekazała Monika Orlik z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 17.30.

Coraz więcej zaginięć dzieci. Policja o niebezpiecznej zabawie „48 hours challenge zniknij bez śladu”

Każde zaginięcie jest traktowane priorytetowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *