Brutalne morderstwo w Łodzi. Szokujące ustalenia śledczych.

Mężczyzna podejrzany o dokonanie zbrodni usłyszał już zarzuty. Przyznał się do zabicia 50-latka, który gościł go w swoim mieszkaniu. Podczas wizji lokalnej podejrzany ujawniał szczegółowo przebieg wydarzeń.

Do zabójstwa doszło w noc sylwestrową na Bałutach w Łodzi. 29-latkowi przedstawiono zarzut dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Podczas przesłuchania 29-latek przyznał się do popełnienia tego czynu. W wyjaśnieniach i podczas wizji lokalnej szczegółowo opisał przebieg wydarzeń. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności, przy czym w wymiarze nie niższym niż lat 12

— podkreślił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Jak wynika z ustaleń śledczych i zeznań lokatorów kamienicy, zamordowany od jakiegoś czasu mieszkał z podejrzanym. Przygarnął bezdomnego, bo chciał mu pomóc.

Noc sylwestrową mężczyźni spędzali wspólnie. Wcześniej kupili szampany i piwa. Jak wynika z wyjaśnień podejrzanego, on sam wypił jedynie niewielką ilość szampana. Około pierwszej w nocy z soboty na niedzielę zaatakował 50-latka w czasie, gdy ten spokojnie siedział na łóżku

– relacjonuje dalej prokurator.

Nie potrafił precyzyjnie wytłumaczyć, dlaczego to zrobił. Jak twierdzi, początkowo dusił swoją ofiarę, a następnie stosował przemoc, używając między innymi butelki i noża. Jego relacje są bardzo drastyczne i z tego powodu nie sposób ich szczegółowo przytaczać

– zaznaczył.

Na samym tułowiu ofiary było aż 30 ran. Zabójca kilka godzin spędził przy zwłokach, po czym opuścił mieszkanie, wcześniej je podpalając.

W śledztwie planowane jest poddanie podejrzanego badaniom sądowo-psychiatrycznym

– poinformował Kopania.

Źródło: PAP

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

CBŚP PRZEJĘŁO 163 KG AMFETAMINY

Efekt działań policjantów CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Były partner ofiary oskarżony o podłożenie paczki z bombą.

Podejrzany nie przebywał na terenie Polski, więc konieczne było przeprowadzenie czynności zmierzających do jego zatrzymania. W tym celu podjęto współpracę z policją w Niemczech. Mężczyznę zatrzymano 16 stycznia w okolicach Zgorzelca.

Organizowali nielegalne przekraczanie granicy. Zatrzymana para z Ustki.

Śledztwo prowadzone przez policjantów kryminalnych doprowadziło do zatrzymania 24-letniego mężczyzny i jego o rok młodszej partnerki z Ustki. To oni zamieszczali informację o pracy dla kierowców, między innymi w darknecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *