Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'tagdiv_theme_css' not found or invalid function name in /wp-includes/class-wp-hook.php on line 292

Adwokat 'Bąb1f2c1cec-b5b2-42c5-be56-a12f587e6fe4la’ został zatrzymany za utrudnianie śledztwa.

CBŚP zatrzymali adwokata Jacka S., który reprezentował Tomasza Sz. ps. Bąbel. Funkcjonariusze zarzucają mu utrudnianie postępowania. 

Adwokat Jacek S., miał zostać zatrzymany w związku z przekroczeniem granicy pomocy klientowi.  Prokurator przedstawił mu zarzut utrudniania postępowania karnego. Mecenas nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu.
Wobec Jacka S., zastosowano zawieszenie w postaci zakazu wykonywania zawodu adwokata i nakaz powstrzymania się od działalności związanej z udzielaniem porad prawnych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Kolejne zatrzymania

 

Poza adwokatem, w ostatnich dniach zatrzymano kolejnych czterech członków bandy 'Bąbla’.  Dotychczas prokurator przedstawił zarzuty 37 osobom związanym z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej założonej i kierowanej przez Tomasza Sz.

Wobec 15 z nich prokurator skierował akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Szczecinie” – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Wśród przestępstw, o które zostali oskarżeni gangsterzy znalazły się liczne pobicia, a także gwałt.

 

 

Wyrok za Wyrokiem

Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie ustalił, że gang „Bąbla” działał od 2015 r. do 2019 r. Głównie skazywany był za rozboje i oszustwa a w 2003r. miał spowodować wypadek, w którym zginęła jego przyjaciółka w ciąży.

Prokurator zarzucił 15 oskarżonym popełnienie łącznie 40 przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu oraz przestępstw narkotykowych. Grozi im do 15 lat więzienia.

 

 

Julia Nikiel

źródło: cbsp.policja.pl; tvp.info

O Julia Nikiel

Zobacz także!

Czy jesteś podsłuchiwany przez system Pegasus? Oto narzędzie, które pozwala to sprawdzić

Nasze smartfony i znajdujące się na nich dane nie są tak bezpieczne, jak często myślimy. …

CBŚP i BSWP zatrzymały podejrzanych o przemyt i handel narkotykami. Wśród nich jest 3 policjantów

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i z Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali łącznie 16 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *