Adwokat 'Bąb1f2c1cec-b5b2-42c5-be56-a12f587e6fe4la’ został zatrzymany za utrudnianie śledztwa.

CBŚP zatrzymali adwokata Jacka S., który reprezentował Tomasza Sz. ps. Bąbel. Funkcjonariusze zarzucają mu utrudnianie postępowania. 

Adwokat Jacek S., miał zostać zatrzymany w związku z przekroczeniem granicy pomocy klientowi.  Prokurator przedstawił mu zarzut utrudniania postępowania karnego. Mecenas nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu.
Wobec Jacka S., zastosowano zawieszenie w postaci zakazu wykonywania zawodu adwokata i nakaz powstrzymania się od działalności związanej z udzielaniem porad prawnych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Kolejne zatrzymania

 

Poza adwokatem, w ostatnich dniach zatrzymano kolejnych czterech członków bandy 'Bąbla’.  Dotychczas prokurator przedstawił zarzuty 37 osobom związanym z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej założonej i kierowanej przez Tomasza Sz.

Wobec 15 z nich prokurator skierował akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Szczecinie” – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Wśród przestępstw, o które zostali oskarżeni gangsterzy znalazły się liczne pobicia, a także gwałt.

 

 

Wyrok za Wyrokiem

Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie ustalił, że gang „Bąbla” działał od 2015 r. do 2019 r. Głównie skazywany był za rozboje i oszustwa a w 2003r. miał spowodować wypadek, w którym zginęła jego przyjaciółka w ciąży.

Prokurator zarzucił 15 oskarżonym popełnienie łącznie 40 przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu oraz przestępstw narkotykowych. Grozi im do 15 lat więzienia.

 

 

Julia Nikiel

źródło: cbsp.policja.pl; tvp.info

O Julia Nikiel

nic nie znaleziono

Policjant postrzelił się w głowę na komisariacie. Walka o życie w szpitalu

Komenda Policji Gorzów

„Klawisz” zabrał głos. Mówi, do jakiej celi może trafić oprawca Kamilka

"będzie chroniony" w więzieniu

Tragiczny atak nożownika w domu dziecka, nie żyje 16-latka.

Są szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *