Adwokat 'Bąbla' został zatrzymany za utrudnianie śledztwa.

CBŚP zatrzymali adwokata Jacka S., który reprezentował Tomasza Sz. ps. Bąbel. Funkcjonariusze zarzucają mu utrudnianie postępowania. 

Adwokat Jacek S., miał zostać zatrzymany w związku z przekroczeniem granicy pomocy klientowi.  Prokurator przedstawił mu zarzut utrudniania postępowania karnego. Mecenas nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu.
Wobec Jacka S., zastosowano zawieszenie w postaci zakazu wykonywania zawodu adwokata i nakaz powstrzymania się od działalności związanej z udzielaniem porad prawnych. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Kolejne zatrzymania

 

Poza adwokatem, w ostatnich dniach zatrzymano kolejnych czterech członków bandy 'Bąbla'.  Dotychczas prokurator przedstawił zarzuty 37 osobom związanym z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej założonej i kierowanej przez Tomasza Sz.

Wobec 15 z nich prokurator skierował akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Szczecinie” – poinformowała Prokuratura Krajowa.

Wśród przestępstw, o które zostali oskarżeni gangsterzy znalazły się liczne pobicia, a także gwałt.

 

 

Wyrok za Wyrokiem

Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie ustalił, że gang „Bąbla” działał od 2015 r. do 2019 r. Głównie skazywany był za rozboje i oszustwa a w 2003r. miał spowodować wypadek, w którym zginęła jego przyjaciółka w ciąży.

Prokurator zarzucił 15 oskarżonym popełnienie łącznie 40 przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu oraz przestępstw narkotykowych. Grozi im do 15 lat więzienia.

 

 

Julia Nikiel

źródło: cbsp.policja.pl; tvp.info

O Julia Nikiel

Zobacz także!

Wyzysk podwykonawców na budowie

Straszne Spółki Artura B. – „Arturek Development”   Wyzysk pracowników poszukujących pracy to nic nowego …

Kobieta powalona na ziemię

Protest przeciwników obostrzeń w Głogowie. Na Bulwarze Nadodrzańskim miało zebrać się około 100 osób. W …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram